MONOLIT Z KATALIZATORÓW PRZEMYSŁOWYCH
Pisząc o skupowanych przez nas katalizatorach, zwykle wspominamy o modelach pochodzących z aut osobowych lub ciężarowych. Katalizatory wykorzystywane są szeroko przemyśle motoryzacyjnym, morskim, off-roadowym, stacjonarnym do silników diesla, benzynowych czy na bio-gaz.
Musicie jednak wiedzieć, że katalizatory występują także w maszynach budowlanych, przemysłowych, górniczych oraz rolniczych. Stosowane są w przemysłowych elektrowniach cieplnych, elektrowniach opalanych węglem czy węglowych turbinach. Ich skład pierwiastkowy zależy od specyfiki reakcji w jakich biorą udział.
Monolit bogaty w cenne metale znajdziemy m.in. w kotłach węglowych, filtrach, piecach. Wykorzystuje się go np. w zakładach petrochemicznych, gdzie produkuje się benzynę i inne paliwa ropopochodne. Przepracowane i nienadające się do regeneracji katalizatory stają się po jakimś czasie odpadem. W procesie recyklingu udaje się jednak odzyskać wartościowe pierwiastki, które ponownie mogą znaleźć swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.
Do naszego laboratorium monolit trafia w różnych postaciach – w blokach przypominających strukturą plastry miodu, w kawałkach, granulkach, pastylkach czy w formie piasku.
Na potrzeby naszych Klientów wykonujemy analizy składu pierwiastkowego dostarczonego materiału. Sprawdzamy za pomocą takich urządzeń jak spektrometr XRF oraz ICP-MS zawartość metali szlachetnych.
Zdjęcia ukazują ostatnią dostawę monolitu pochodzenia przemysłowego (z filtrów i pieców). Dostawa ważyła około 50-ciu ton.
Wszystkich zainteresowanych przesłaniem nam materiału do badań laboratoryjnych w celu określenia składu pierwiastkowego, zapraszamy najpierw do kontaktu telefonicznego i wypełnienia krótkiego formularza przekazania materiału, który znajdziecie >pod linkiem<
Czas oczekiwania na wyniki analizy wynosi od 3 do 7 dni roboczych.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w sprawie analiz!
Dariusz – +48 604 611 917
Komentarze
Prześlij komentarz